Vang de haas: roman

AUTEUR(S): Lana Bastaši?.


TAAL: Nederlands.
MEDEWERKER(S): Pavle Trkulja.
ORIGINELE TAAL: Servo—Kroatisch.
UITGEVER: Meulenhoff Boekerij (Meulenhoff Boekerij B.V.).
JAAR: 2021.
PAGINA’S: 239.
DRUK: Eerste editie.
FORMAAT: 220 x 145 x 30 mm.
GEWICHT: 446 gram.
STAAT: Nieuw (New).
UITVOERING: Hardback / harde kaft / gebonden.
ISBN/EAN: 9789029093958.


BESCHRIJVING

Lana Bastasic Vang de haas Twaalf jaar nadat ze elkaar voor het laatst hebben gezien, krijgt Sara een telefoontje van Lejla, haar beste vriendin van vroeger. Sara woont al jarenlang in Dublin terwijl Lejla in hun moederland Bosnië is gebleven. Lejla vraagt haar naar Mostar te komen om haar te helpen Armin te vinden, Lejlas broer die lang geleden vermist is geraakt. Sara twijfelt of ze wel moet gaan, ze noemt Dublin nu eindelijk haar thuis en ze voelt er weinig voor om terug te keren naar het land dat ze ontvluchtte vanwege de verschrikkelijke burgeroorlog. Maar diep vanbinnen weet ze dat ze toch dat vliegtuig in zal stappen, rechtstreeks terug naar haar verleden. Vanuit Mostar vertrekken de vriendinnen op een roadtrip richting Wenen. Hun reis legt op prachtige en soms pijnlijke wijze de verschillen bloot tussen de jonge vrouwen die ooit zon sterke band hadden maar van wie de identiteit door de oorlog zo anders is gevormd. Een dynamisch en ontroerend verhaal over vriendschap, volwassen worden en de invloed van de Balkanoorlog in de jaren negentig op een hele generatie Een meeslepend debuut van een veelbelovende jonge auteur Winnaar van de European Prize for Literature 2020 en de vertaalrechten zijn verkocht in twaalf landen Voor de lezers van Sara Novic, Benedict Wells en Sally Rooney Vang de haas benadert het thema van identiteit op een originele manier. Wij vertrouwen erop dat dit verhaal zijn weg zal vinden naar nieuwe lezers in andere landen en dat het kan helpen om de duistere erfenis van de oorlogen na de opheffing van Joegoslavië te verlichten. Uit het juryrapport van The European Prize for Literature: Lana Bastasic (1986) is geboren in Zagreb, in voormalig Joegoslavië emigreerde na de burgeroorlog naar Ierland en woont momenteel in Barcelona. Ze studeerde Engelse taal en cultuur en behaalde een master in de culturele wetenschappen. Ze is de auteur van meerdere bundels met korte verhalen en poëzie. Haar werk is verschenen in verschillende kranten en tijdschriften en mocht rekenen op mooie recensies en literaire prijzen. Vang de haas is haar debuutroman en zal verschijnen in meer dan twaalf talen. In 2020 mocht ze de European Prize for Literature in ontvangst nemen.

20,99

Op voorraad

Lana Bastaši?. Vang de haas: roman. Pavle Trkulja. Vertaald uit het Servo—Kroatisch]. Meulenhoff Boekerij (Meulenhoff Boekerij B.V.), verschenen in 2021. 239 pagina’s. Eerste editie. 220 x 145 x 30 mm. 446 gram. Staat: Nieuw (New). Hardback / harde kaft / gebonden.

INTERN ID: Ontbreekt.
NUR: 302.
LCCN: Onbekend.
DCC: Onbekend.
LCC: Onbekend.

Gewicht 446 g

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Enkel ingelogde klanten die dit product gekocht hebben, kunnen een beoordeling schrijven.